Trasy spływów

Background
01

Wojtal - Wda

Wojtal - Czarna Woda = 8 km
Wojtal - Czarne = 25km
Wojtal - Młynki = 42km

02

Wieck - Wda

Wieck - Czarne = 21 km

03

Młynki - Wda

Wojtal - Młynki = 42 km

04

Czarna woda - Wda

Wojtal - Czarna Woda = 8 km
Czarna Woda - Czarne = 17 km

05

Czarne - Wda

Czarna Woda - Czarne = 17km
Wojtal - Czarne = 25 km

06

Stara Kiszewa - Wierzyca

Stara Kiszewa - Jaroszewy = 17 km

07

Jaroszewy - Wierzyca

Stara Kiszewa - Jaroszewy = 17 km

08

Bartoszylas - Wierzyca

Bartoszy Las – Zamek Kiszewski = 7 km (idealna dla dzieci)
Bartoszy Las – Górne Maliki = 15 km
Bartoszy Las – Pogódki = 20 km

09

Zamek Kiszewski - Wierzyca

Bartoszy Las – Zamek Kiszewski = 7 km (idealna dla dzieci)
Zamek Kiszewski – Górne Maliki = 8 km

10

Górne Maliki - Wierzyca

Bartoszy Las – Górne Maliki = 15 km
Zamek Kiszewski – Górne Maliki = 8 km

11

Pogódki - Wierzyca

Bartoszy Las – Pogódki = 20 km

Więcej informacji

Szczegółowy opis tras

Bartoszylas - Zamek Kiszewski (7km)

Rzeka gwarantuje nam niezapomniane widoki, piękne meandry dodają trasie uroku i zapewniają jeszcze większy kontakt z naturą. Świetny wybór dla rodzin z dziećmi, lub osób starszych, bądź takich, które chcą sprawdzić się pierwszy raz w kajaku. Po drodze mijamy mini zoo, gdzie jeśli dopisze nam szczęście można zobaczyć zebry, lamę, czy osiołka. Przepływamy przez Starą  Kiszewę w której  mamy możliwość zacumowania przy specjalnym świetnie wykonanym         „porcie” dla kajakarzy. Znajdziemy tam toalety, prysznice oraz mnóstwo sklepów. Po odpoczynku płyniemy pod mostkiem, mijamy śliczny kościół i kończymy spływ przy Zamku Kiszewskim. Ta malownicza i spokojna, a zarazem bardzo ciekawa trasa na pewno na długo zostanie w pamięciach Państwa pociech.

Bartoszylas - Górne Maliki (15km)

Trasa o charakterze rekreacyjnym, lecz taka, która nie pozwoli na nudę, po drodze będziecie mieli Państwo jedną przenoskę na śluzie w Zamku Kiszewski. Do pokonania również  powalone przez bobry drzewo, które od sezonów jest pewnego rodzaju atrakcją na tym odcinku. Odcinek malowniczy, spokojny z ciekawymi brzegami idealnie nadaje się na spływ rodzinny bez udziału dzieci poniżej 10 roku życia.

Bartoszylas - Pogódki (20km)

Trasa całodniowa o średnim stopniu trudności, początkowo łatwa i spokojna rzeka przywita nas krętym korytem, które nie jest problemem, raczej dodaje uroku trasie. Na tym odcinku mamy przenoskę kajaków na śluzie w Zamku Kiszewskim oraz mijamy kilka dosyć nisko osadzonych kładek, które przy niskim poziomie rzeki stanowią przeszkodę do pokonania. Dodatkowe atrakcje to mosty drogowe i wiele zabytków które będziemy mijali na początku spływu. W niższym odcinku rzeki spotkamy gałęzie i drzewa powalone przez bobry. Należy pamiętać że koryto rzeki się zmienia i przeszkód po jednym burzowym weekendzie może być znacznie więcej.

Zamek Kiszewski - Górne Maliki (8km)

Trasa ta należy do łatwych. Startujemy za śluzą Zamku Kiszewskiego, by  ominąć przenoskę. Płyniemy przez piękne łąki, mijamy most drogowy i wpływamy w wąwóz porośnięty lasami, jest to  śliczny odcinek, który gwarantuje nam zróżnicowanie terenu i piękno kociewskiej przyrody. Po około 3 godzinach dopływamy do drugiego mostu w Górnych Malikach, i tuż za nim po lewej stronie kończymy spływ. Dobijamy do pola namiotowego, gdzie jest (ogólnodostępne) miejsce na ognisko i sklep oddalony o około 200 m.

Stara Kiszewa - Jaroszewy (17km)

Trasa o charakterze rodzinnym. Kręty odcinek początkowo jest łatwy i spokojny, nie stanowi problemu dla niedoświadczonych kajakarzy. Nie znaczy to jednak, że będziecie się nudzić. Dynamika rzeki płynącej w swoim nieujarzmionym i dzikim otoczeniu natury stanowi o jej pięknie.

 

Płynąc Wierzycą będziecie mijać mosty drogowe, polany czy drzewa powalone przez bobry, a to tylko niektóre elementy jej zróżnicowanego krajobrazu. Zabierz swoją rodzinę i przekonaj się dlaczego przyrodnicy nazywają tą rzekę “Rospudą Pomorza”.

Wojtal - Młynki (42 km)

Cały czas poszukujemy imprez i miejsc w których możemy się sprawdzić. Takie wyjazdy sprzyjają zdobywaniom nowych doświadczeń. Pragniemy zaprosić Was na TRAPERSKI spływ kajakowy. Co to jest? Survival to nie tylko działania w lesie. Spływ kajakiem może być całkiem „mocną” przygodą traperską.

Będziemy zdani tylko na siebie w obcym dla nas środowisku. Woda zimna, zatory na rzece, brak prądu, supportu. Cały dobytek i potrzebne Waszym zdaniem rzeczy płyną w kajaku. Spanie w namiocie, czy hamaku, rozpalanie ogniska krzesiwem, samodzielne przyrządzenie posiłku. (od nas w prezencie surowa ryba). Słowem idealne warunki do ćwiczenia i uprawiania buschcraftu.

Czarna Woda - Czarne (17 km)

Szlak Wdy należy do najbardziej malowniczych tras kajakowych, zachwyca pięknem dzikiej przyrody i cudownych krajobrazów. Wda jest łatwa, nieuciążliwa i dobra dla rodzinnego pływania. Na tym odcinku podobnie jak na innych trasach rzeka będzie rozpieszczała nas swoim pięknem i urokiem, a umiarkowany nurt pomoże w wiosłowaniu.

 

Wybierając tą trasę kończymy spływ w naszej bazie, która znajduje się przy samym brzegu Wdy, wpływamy do Czas Na Las gdzie czeka na Państwa ognisko.

Wojtal - Czarne (25 km)

Jest to dobry spływ na słoneczne dni, ponieważ duża ilość otwartych terenów pozwala nabrać opalenizny. Warto mieć jednak na uwadze, że w dni pochmurne i wietrzne – otwarty teren wzmaga wiatr, który nie raz potrafi dać się we znaki, w takich przypadkach prosimy pamiętać o odpowiednim doborze ubrań.

 

Na tej trasie kończymy spływ w naszej bazie, która znajduje się przy samym brzegu Wdy, wpływamy do Czas Na Las gdzie czeka na Państwa ognisko.

Wojtal - Czarna Woda (8 km)

Chcesz pokazać swoim dzieciom piękno polskiej przyrody? Chcesz odpocząć z przyjaciółmi? Spływ kajakowy z Wojtala uchodzi za jeden z najpiękniejszych jakie oferuje nam rzeka Wda. Piękna i spokojna rzeka ukoi ciało i duszę.

Wieck - Czarne (21 km)

Jest to skrócona wersja bez przenosek spływu Wojtal – Czarne. Na tym odcinku rzeka ponownie zaskoczy nas swoim pięknem, na tej trasie kończymy spływ w naszej bazie, która znajduje się przy samym brzegu Wdy praktycznie wpływamy do Czas Na Las.

Śledź nas